ROZPOCZĘCIE TRENINGÓW I ZAJĘĆ NA PŁYWALNI (Sezon pływacki 2017/2018) - 04 września 2017 roku
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018, w dniu 04 września 2017 roku, rozpoczynamy nowy sezon pływacki 2017/2018.
Pierwsze spotkania organizacyjno – treningowe odbędzie się już jutro (poniedziałek – 04.09.).

SPOTKANIA ORGANIZACYJNO – TRENINGOWE W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH:
- grupa 1 – Pana Zbigniewa MARKIEWICZA – ustali osoba prowadząca;
- grupa 2 – Pana Grzegorza KUNICKIEGO – ustali osoba prowadząca;
- grupa 3 – Pana Mateusza DROZDA (rocznik 2006) – 04.09.2017r. godz. 17.00, boisko przy SP nr 11/Gimnazjum nr 4 – zajęcia na lądzie;
- grupa 4 – Pani Blanki LACHOWICZ – 04.09.2017r. godz. 17.00,
boisko przy SP nr 11/Gimnazjum nr 4  – zajęcia na lądzie;
- grupa 5 – Pani Katarzyny SKORUPIŃSKIEJ i Pana Ireneusza DROZDA – 04.09.2017r. godz. 17.00, boisko przy SP nr 11/Gimnazjum nr 4  – zajęcia na lądzie

Wszystkich zawodników trenujących w/w grupach treningowych, którzy w dniu jutrzejszym będą uczestniczyć w spotkaniu - treningu, prosimy o przekazanie swoim trenerom własnych planów lekcyjnych, celem organizacji treningów.
W związku z planowanym remontem pływalni miejskiej (OSiR ul. Szczecińska 35), zmianie uległy godziny wykorzystania pływalni SP11/G4. Klub „Neptun” otrzymał mniejszą ilość godzin, niż tą o którą zabiegał Zarząd Klubu. Ilość godzin w stosunku do poprzedniego sezonu zmniejszyła się o dwie godziny lekcyjne, natomiast zmiana harmonogramu wykorzystania pływalni podyktowana została koniecznością wydzielenia godzin na zabezpieczenie potrzeb działalności OSiR (wieczorne godziny dla aktywnych). Dla naszych zawodników oznacza to wcześniejsze godziny rozpoczęcia i zakończenia treningów.

Poniżej przedstawiamy istotne zmiany, uwagi odnośnie realizacji pozostałych zajęć dla poszczególnych grup:
1)   Zajęcia z „doskonalenia pływania”, które w minionym sezonie realizowane były we wtorki, środy i czwartki, z powodu planowanego remontu pływalni OSiR, na chwile obecną realizowane będą jedynie w środy i czwartki. Zbyt mała ilość przydzielonych godzin oraz terminy rozpoczęcia i zakończenia zajęć, na chwilę obecną ograniczają możliwości do przeprowadzenia w sposób właściwy i rzetelny treningów i zajęć dla wszystkich dotychczas trenujących i ćwiczących zawodników MKS „Neptun”.
Dokładne godziny i ewentualne zmiany w dniach, w których realizować będziemy zajęcia z doskonalenia pływania, zostaną przedstawione do dnia 08.09.2017r. Pierwsze zajęcia dla zawodników doskonalących pływanie, odbędą się w dniu 13.09.2017r., o godzinie 18.00.
2)   Zajęcia z „NAUKI PLYWANIA”, w których uczestniczyły najmłodsze dzieci, na chwilę obecną, z przyczyn kadrowych (niezależnych od klubu), zostają ZAWIESZONE do odwołania. Wszystkich zainteresowanych uczestniczeniem w zajęciach z nauki pływania, obecnych zawodników jak również nowych członków, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.
Zajęcia z „nauki pływania” rozpoczną się z chwila rozwiązania wszelkich trudności organizacyjnych. Stosowna informacja zostanie zamieszczona na stronie internetowej klubu.
3)   Zajęcia „rehabilitacyjne”, które realizowane były we czwartki (godz. 19.00 – 19.45) z powodu braku godzin, nie będą realizowane w sezonie pływackim 2017/2018.

INFORMACJE DLA WSZYSTKICH CZŁONKÓW KLUBU:
- Treningi i zajęcia w soboty w miesiącu wrzesień, realizowane będą tak jak dotychczas. Od miesiąca październik 2017, w związku z planowanym remontem pływalni OSiR, nie będziemy realizować treningów z wykorzystaniem pływalni. W soboty i niedziele na pływalni SP11/G4 odbywać się będą zajęcia prowadzone przez OSiR.
- W związku z brakiem możliwości wykorzystania pływalni SP11/G4 przez MKS Neptun w soboty, zawody pływackie dla wszystkich uczniów szkół podstawowych „Soboty Pływackie” nie będą organizowane.
- Z dniem 01.09.2017r., konto profilowe MKS „Neptun” na portalu społecznościowym „Facebook”, zostało zamknięte. Od 01.09. wszelkie informacje odnośnie działalności klubu (wydarzenia, planowane i realizowane zawody, obozy, itp.) dostępne będą jedynie na stronie internetowej klubu.
- Wszelkich informacji odnośnie planów szkoleniowych, organizacyjnych, działań statutowych klubu, każdy członek klubu może uzyskać u kadry szkoleniowej, w biurze klubu, u członków Zarządu Klubu oraz u Prezesa.

MKS Neptun 03.09.2017 r. 18:00