VIII MIEJSCE - OGÓLNOPOLSKIE DRUŻYNOWE ZAWODY DZIECI 10 - 11 LAT 2018 r.
Neptun1544908702.JPG
Drużyna MKS „Neptun” Stargard, która w dniach 08 – 09 czerwca 2018 roku, wzięła udział w „Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Dzieci 10 – 11 lat”, rozegranych na olimpijskiej pływalni „Floating Arena” m. Szczecin, składająca się z zawodników rocznika 2008, w końcowej klasyfikacji drużynowej, wśród 10 latków zajęła VIII miejsce!
Zgodnie z Regulaminem ODZD 10-11 lat, zatwierdzonym przez Zarząd PZP, zawody dzieci roczników 2008 i 2007 rozgrywane były przez okres jednego miesiąca, na wielu pływalniach Polski, w rożnych miejscowościach. Nasi zawodnicy wzięli udział
w zawodach zorganizowanych przez Zarząd ZOZP, na olimpijskiej pływalni, gdzie wywalczyli indywidualnie pięć medali ( dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe).
Reprezentacja MKS „Neptun” Stargard i miasta Stargard składała się z:
- Maciej BAS (Szkoła Podstawowa nr 6);
- Zuzanna CHRZAN (Szkoła Podstawowa nr 2);
- Katarzyna LASKOWSKA (Szkoła Podstawowa nr 1);
- Jeremi MAŁYSZ (Szkoła Podstawowa nr 2);
- Szymon MASŁOCHA (Szkoła Podstawowa nr 2);
- Karolina OLWERT (Szkoła Podstawowa nr 11);
- Maksymilian TOPORKIEWICZ (Szkoła Podstawowa nr 9);
- Amelia WOŹNIAK (Szkoła Podstawowa nr 2).
Wywalczona ósma lokata przez stargardzkich 10-cio letnich pływaków, jest wielkim sukcesem. Nasi zawodnicy pokonali takie potęgi pływackie jak SMS Galicja Kraków, Morena Gdańsk, Piętnastka Bydgoszcz, Juvenia Wrocław, Znicz Koszalin, czy KU AZS UAM Poznań i wiele innych utytułowanych, wielkich klubów. Łącznie w przedmiotowych zawodach wzięło udział 185 klubów z całej Polski. Zawodnicy MKS „Neptun” Stargard, ulegli jedynie UKS G-8 Bielany, KS Warta Poznań, Buks Warszawa, UKS Gim 92 Ursynów, SIKRET Gliwice, MKP Szczecin i MKS Jagiellonka Warszawa. Wszystkie te drużyny reprezentowały całe szkoły. Dla porównania szczeciński klub pływacki „MKP Szczecin”, reprezentowało 139 zawodników, z czterech szkół podstawowych.
W dniu 29 listopada 2018 roku nasi zawodnicy otrzymali wyróżnienie w postaci statuetki, którą w imieniu Prezesa Polskiego Związku Pływackiego Pana Krzysztofa Słomińskiego wręczył Członek Zarządu PZP, Pan Jan Kuczko.
Trenerami zawodników z rocznika 2008 byli Pani Blanka LACHOWICZ i Pan Ireneusz DROZD.
Dziękujemy za godne reprezentowanie barw klubowych i godne reprezentowanie miasta Stargard, jak również życzymy kolejnych sukcesów na pływalniach województwa, regionu i makroregionu.

MKS Neptun 15.12.2018 r. 22:18