Szanowni Państwo, Rodzice, Zawodnicy, Członkowie Klubu Pływackiego NEPTUN,

Informacje jakie uzyskałem w rozmowie z Dyrektor SP 11, Panią Jolantą Faryńską, jak również przekazy medialne wpłynęły na podjęcie przeze mnie decyzji.
   Jestem świadom ewentualnych konsekwencji jakie będę musiał ponieść za moją decyzję, jednak informacja o zamknięciu pływalni do miesiąca wrzesień, oraz brak informacji o planowanym terminie i dacie powrotu uczniów do szkół wpłynęły na moje działania i decyzję.
   Jako Prezes Klubu Pływackiego „Neptun”, podjąłem decyzję o czteromiesięcznym ZAWIESZENIU W PRAWACH I OBOWIĄZKACH CZŁONKA ZWYCZAJNEGO KP „NEPTUN” - wszystkich zawodników, członków zwyczajnych będących na ewidencji.

Poniżej przedstawiam szczegóły dotyczące zawieszenia:

- zawieszenie w prawach i obowiązkach następuje od dnia 01 maja 2020r. do dnia 30 sierpnia 2020r.;

- zawieszenie powoduje brak obowiązku, konieczności dokonywania wpłat składki członkowskiej przez okres czterech miesięcy;

- wszystkie dotychczasowe rezygnacje jakie wpłynęły do mnie lub zostały zgłoszone telefonicznie, zostały przyjęte i są ostateczne.

- Zarząd Klubu, Klub jako stowarzyszenie istnieje nadal, pracujemy zdalnie, funkcjonujemy w ograniczeniach epidemiologicznych, nadal realizując nasze cele;

- z chwilą umożliwienia organizacji zajęć i treningów dla uczniów, organizować i realizować będziemy zajęcia na lądzie;

- członkowie, którzy uważają o zasadności wsparcia klubu, mogą dokonywać przelewów środków finansowych na konto klubu jako darowiznę, sponsoring (wszystkie środki finansowe za miesiące marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i sierpień, jakie wpłyną do klubu przeznaczone zostaną na zakup sprzętu treningowego oraz na pokrycie kosztów udziału zawodników w zawodach pływackich po zakończeniu stanu epidemii).

Drodzy zawodnicy – uczniowie, jako Prezes Klubu, jednocześnie instruktor i wychowawca części z Was, szkoleniowiec mojej grupy, osobiście jestem zrozpaczony. Cały okres przygotowawczy, wszystkie treningi na jesieni 2019 roku, ciężko przepracowany okres zimowy, trud, wysiłek i ogromne zaangażowanie w okresie ferii zimowych, zwieńczone tytaniczną pracą na obozie w Wałczu, to wszystko razem miało zaprocentować na najważniejszych zawodach pływackich sezonu 2019/2020. Ja osobiście jak również Wasi szkoleniowcy, Pan Zbyszek, Pan Mateusz, Pan Daniel, motywowaliśmy Was do pracy, do zaangażowania w trening, obiecując wspaniałe wyniki w Letnich Mistrzostwach Polski, Drużynowych Mistrzostwach Województw, Ogólnopolskich Zawodach dzieci 10 – 11 lat.
   Wierzyłem ja, wierzyli w Was Wasi trenerzy, widzieliśmy Waszą ciężką pracę. Byliśmy na bardzo dobrej drodze do sukcesów.

Z przykrością stwierdzam, iż sezon sportowy – pływacki 2019/2020 w wyniku wybuchu epidemii jest stracony. Jeśli tylko taka ma być cena, jaką zapłacimy za wybuch epidemii, to w perspektywie następnych sezonów, lat jest ona niewielka. Straciliście sezon, straciliście treningi, straciliście relacje międzyludzkie, ale jesteście ZDROWI.

Zapewniam Was, że całym sercem, myślami jestem przy Was, wyczekuję tej chwili, tego dnia, gdy ponownie spotkamy się na treningu. Uważajcie na siebie, dbajcie o zdrowie, przestrzegajcie zaleceń i wytycznych.

/-/ Ireneusz DROZD
PREZES KP „Neptun”